14 stycznia 2018 r.

Z jasełkami w kościele w Stobnie

Po "występach" z przedstawieniem jasełkowym w szkole i w pogalewskiej świetlicy zebraliśmy tak dużo pozytywnych opinii, że postanowiliśmy odegrać je przed jeszcze szerszym gronem widzów i wystawiliśmy je po dzisiejszej mszy w kościele parafialnym w Stobnie. Niestety, nie mogliśmy zabrać ze sobą naszych przepięknych elementów dekoracji. No i z powodu niskiej temperatury, większość z nas była zmuszona do "ukrycia" strojów pod ciepłymi kurtkami. Tylko pasterze, królowie i Józef wystąpili, jak to się mówi, w pełnej krasie, bo kurtki zmieściły się pod ich scenicznymi kostiumami. Zaś bożonarodzeniowe elementy ślicznego wystroju kościoła zrekompensowały brak naszej dekoracji scenicznej.

Czujemy się bardzo zaszczyceni tym, że odgrywając sceny związane z narodzeniem Jezusa mogliśmy jeszcze raz przenieść naszych widzów w świat przyjemnych duchowych bożonarodzeniowych doznań. Wzruszenie na ich twarzach oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek stanowią cenną nagrodę za pracę, którą włożyliśmy w przygotowanie przedstawienia. Chłód niedzielnego zimowego poranka "osłodziły" tabliczki czekolady podarowane nam przez Księdza Proboszcza, za co mu dziękujemy.

Organizatorki przedsięwzięcia dziękują serdecznie rodzicom za dowiezienie dzieci do Stobna. Równie gorące podziękowania składają także pani Zycie Lamek, która pomogła w przewiezieniu kostiumów i rekwizytów.