25 października 2017 r.

Grand Prix Przedszkoli

Dziś w hali OSiR w Brzegu Dolnym rozpoczął się nowy sezon zmagań sportowych dla dzieci z zerówek naszej gminy, w ramach Grand Prix Przedszkoli. Do rywalizacji, jak zwykle, zgłosiły się drużyny z pięciu szkół naszej gminy. Organizatorzy wymagali, aby w szranki stanęły dwunastoosobowe drużyny z każdej placówki. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Paula Stępień, Maja Klipitelis, Jula Miodek, Iza Rusek, Laura Białoń, Anastazja Koleśniak, Dawid Sobieski, Filip Szir, Szymon Salitra, Szymon Budnik, Oktawian Adamczak i Fabian Adamczak.

Dzieci wzięły udział w sześciu konkurencjach o tematyce jesiennej. Były to: bieg z grzybem, wrzucanie kasztanów do tuby, sadzenie ziemniaków, jesienny tor przeszkód, zbieranie owoców jesieni na czas. Oczywiście, jak w każdych zawodach, ostatnia konkurencja należała do pań. Ich zadaniem było rzucanie grzybkami do celu.

Po ogłoszeniu wyników dzieci i nauczycielki nagrodzono słodkimi upominkami.

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1, drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6, zaś my zajęliśmy trzecie miejsce. Za nami znalazła się Szkoła Podstawowa nr 5 i Szkoła Podstawowa z Godzięcina.

Zawody, tradycyjnie już, upłynęły w miłej i sportowej atmosferze. Dostarczyły wszystkim uczestnikom dużo radości, dlatego  też chętnie spotkamy się z naszymi rywalami na kolejnych.

Notatkę przygotowała Lucyna Sawicka - wychowawczyni zerówki