2 października 2017 r.

Dzień Chłopaka

Jednym z elementów obchodów Dnia Chłopaka w naszej szkole są wybory Misera Klas O - III i Mistera starszych, tym razem już kl. IV - VII. W tym roku w konkursowe szranki wyborów „Mistera kl. O - III stanęli: Szymon Salitra z kl. O,  Marcin Bicz z kl. I (zastępując nieobecnego Szymona Kałużę), Amadeusz Poniszewski z kl. II i Dawid Grzywacz z kl. III. Zmagania „panów” oceniało jury  w składzie: Paula Stępień z kl. O,  Aniela Miodek z kl. I, Maja Wróblewska z kl. II i Angelika Białoń z kl. III. Kandydaci do tytułu mistera zaczęli od przedstawienia swojej osoby jury i publiczności. Chłopcy popisywali się swoją zręcznością rzutami do celu woreczkami, prezentowali swoje umiejętności rachunkowe rozwiązując zadanie matematyczne. Mieliśmy także okazję podziwiać ich tańczących, układających puzzle i rozwiązujących zagadki. Musieli się też sprawdzić jako degustatorzy owoców. Tytuł „Mistera kl. O - III"  po dogrywce między kandydatem z kl. I i kandydatem z kl. II, zdobył Marcin Bicz. Drugie miejsce zajął: Dawid Grzywacz, trzecie Szymon Salitra, zaś czwarte Amadeusz Poniszewski.
    Współzawodnictwu przedstawicieli kl. IV - VII, czyli; Bartka Klorka z kl. IV, Oskara Lamka z kl. V,  Tomka Organiściaka z kl. VI i Karola Wójcika z kl. VII przyglądało się jury w składzie: Kinga Rusek z kl. IV, Wiktoria Janik z kl. V, Zuzia Lodzińska z kl. VI oraz Natalia Skikiewicz z kl. VII. Kandydaci z klas starszych uczestniczyli w takich samych konkurencjach, jak ich młodsi koledzy. Ominął ich tylko taniec z balonem. Najlepszy okazał się Karol Wójcik, zaś pozostali kandydaci musieli zadowolić się tytułami „Wicemisterów”.
    Obchody Dnia Chłopca przygotowały dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego pod opieką pań: Moniki Wilczyńskiej i Mirelli Bronowickiej.