17 października 2017 r.

Międzyszkolne Biegi Przełajowe

Tradycyjnie już, jak każdego roku w październiku nasza placówka jest gospodarzem Międzyszkolnych Biegów Przełajowych im. Janusza Kusocińskiego. Jest to impreza, która ma na celu, między innymi uczenie młodzieży zdrowej rywalizacji i kształtowanie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego bez uciekania się do stosowania uzależniających używek. Od lat przyczynia się ona do umacniania więzi społeczności szkolnej ze środowiskiem lokalnym.

Na starcie w 12 biegach indywidualnych oraz biegu sztafetowym stanęli zawodnicy reprezentujący szkoły naszego powiatu, Wrocławia i powiatu średzkiego. W tym roku szkolnym do młodszych kolegów i koleżanek dołączyli uczniowie kl. VII. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami, a zwycięzcy medalami i pucharami. Na autorów najlepszej pracy plastycznej - "Projekt logo Międzyszkolnych Biegów Przełajowych" oraz zwycięskiej drużyny Turnieju Wiedzowego o patronie placówki gospodarzy, czekały medale i statuetki. Kapitanowie czterech najlepszych szkół w klasyfikacji drużynowej odebrali z rąk sponsorów puchary.

Przed pięcioma laty, z racji tego, iż szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie aktywnej edukacji ekologicznej "Ożywić pola", lista konkurencji zawodów została poszerzona o Bieg Sztafetowy o Puchar Łowczego Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego we Wrocławiu. W obecnej edycji bohaterką sportowych zmagań była gęś gęgawa. Przedstawiciel fundatora nagrody, czyli Okręgowego Zarządu PZŁ we Wrocławiu pan Makówka, osobiście wręczył puchar kapitanowi zwycięskiej drużyny.

Uczestnicy zregenerowali ciepłym posiłkiem nadwątlone konkurencjami siły, a bezpośrednio po zakończonej rywalizacji czekała na nich zdrowa, owocowa przekąska w postaci bananów i jabłek oraz ciepła herbata.

Organizacja imprezy o tak szerokim zasięgu, to nie tylko wyzwanie natury pedagogicznej, ale również finansowej, dlatego też pragniemy podziękować dyrektorowi biura sportu Urzędu Marszałkowskiego, panu Pawłowi Rańdzie za ufundowanie pucharów a Urzędowi Miejskiemu Brzegu Dolnego, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i Nadleśnictwu Wołów, Starostwu Powiatowemu oraz pani Katarzynie Uran, panu Władysławowi Boczarowi i Państwu Annie i Marcinowi Polkom za wsparcie finansowe. Za pomoc dziękujemy także dyrektorowi KHS Rokita Zbigniewowi Andruszce, panu Edwardowi Franczukowi, pani sołtys Pogalewa Wielkiego Monice Wiśniewskiej, pani radnej Ewie Furze oraz rodzicom uczniów naszej placówki, którzy wspomogli nas w przygotowaniu poczęstunku i bezpośrednio podczas zawodów.

Organizatorzy - Roman Wolski, Elżbieta Krzysztofik, Lucyna Sawicka