16 listopada 2017 r.

Stop Przemocy

Przemoc jest czymś, z czym stykamy się codziennie, jeśli nie bezpośrednio, to na ekranach telewizorów i komputerów. Zdarza się, że jesteśmy jej ofiarami, ale też zdarza się, że bardziej lub mniej świadomie, jesteśmy agresorami.

W ramach kampanii "19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży" wzięliśmy udział w spotkaniu z panią pedagog Dorotą Fojt. Przygotowaniem do tego wydarzenia były klasowe pogadanki na temat tego bardzo ważnego problemu, przeprowadzone również przez p. pedagog oraz wykonanie plakatów.

Spotkanie rozpoczęło się projekcją krótkiego filmu "Tych chłopców poproszono o uderzenie dziewczyny", który wywołał bardzo żywą reakcję zarówno starszych, jak i młodszych uczniów. Szczególnie utkwiło nam w pamięci ostatnie zdanie - odmowa "Nie, bo jestem mężczyzną".

W dalszej części obejrzeliśmy filmiki przygotowane przez Fundację "Dzieci Niczyje" w ramach programu "Nie daj się". Dowiedzieliśmy się w jaki sposób reagować na akty przemocy i kogo prosić o pomoc. To ważne, byśmy mieli świadomość, że nie jesteśmy sami, i że w każdej chwili możemy prosić o pomoc. Ważne jest też, żebyśmy nie byli bierni i reagowali jeśli komuś w naszym otoczeniu dzieje się krzywda.