9 listopada 2017 r.

Śniadanie daje moc

W 2007 roku dzień 8 listopada został ustanowiony Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W Polskich szkołach ten dzień obchodzony jest od 8 lat pod hasłem "Śniadanie daje moc". Dlaczego? Bo to właśnie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu dostarczamy naszemu organizmowi "paliwo", które przetwarzane jest na energię sprzyjającą lepszej koncentracji podczas nauki i dającą siłę do aktywności ruchowej i zabawy. Oczywiście, nie bez znaczenia jest to, co zjadamy. Posiłek ten powinien być nie tylko pożywny, ale przede wszystkim zdrowy.

Z inicjatywy pani pedagog Doroty Fojt - wychowawcy klas III, IV, VI i VII postanowili przyłączyć się do akcji uświadamiania swoich podopiecznych o ważności tego posiłku (w klasie II takie zajęcia odbyły się pod koniec października). Na pierwszej lekcji w każdej z wymienionych klas uczniowie rozmawiali z wychowawcami na temat, jakie powinno być zdrowe śniadanie i przygotowywali pyszne kanapki, grzanki oraz owocowe szaszłyki. Potem wspólnie nakrywali do stołów i zasiadali do śniadania. Było pysznie, zdrowo i miło.

Cieszymy się, że zainicjowane przez panią Pedagog i podjęte przez naszych wychowawców działania pozwoliły nam przekonać się, że śniadanie naprawdę daje moc. Za wsparcie akcji dziękujemy także rodzicom.