14 listopada 2017 r.

Marsz Przeciw Przemocy

"Zapobiegamy krzywdzącym praktykom" to hasło Marszu Przeciw Przemocy, na który zostaliśmy zaproszeni przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu Dolnym. Został on zorganizowany w ramach działań międzynarodowej kampanii "19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". Celem akcji jest budowanie lepszego i bezpieczniejszego świata, gwarantującego wszystkim odpowiednie warunki dorastania i rozwoju. Świata, w którym nie ma przemocy, a szczególnie tej wobec dzieci i młodzieży. W marszu wzięły udział klasy szósta i siódma pod opieką p. pedagog Doroty Fojt -inicjatorki działań przeciw przemocy w naszej szkole oraz p. Ani Klim. Trasa przemarszu wiodła ze Szkoły nr 1 przez Stare Miasto, a kończyła się przed Urzędem Miejskim, gdzie wypuściliśmy pomarańczowe balony. Były one symbolem marzeń i prośby o lepszy, bezpieczniejszy świat, podobnie jak pomarańczowe wstążeczki przypięte do naszych kurtek.