10 listopada 2017

Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada 1918 roku, a więc 99 lat temu nasz kraj odzyskał upragnioną niepodległość i powrócił na mapy Europy. Przywrócone z tej okazji w 1989 roku święto, w naszej szkole obchodzone jest bardzo uroczyście. Uczniowie kl. IV-VI pod opieką p. Anny Klim  przygotowali dla nas bardzo ciekawą i nietypową lekcję historii. Nasze starsze koleżanki i nasi koledzy recytowali wiersze, śpiewali legionowe pieśni i opowiadali nam  o walce naszych rodaków o zachowanie polskości i niepodległość. Uroczystość uświetnili także uczniowie, którzy brali udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej zorganizowanym przez Dolnobrzeski Ośrodek Kultury. Serdeczne gratulacje kierujemy do pierwszoklasistki Anieli Miodek, która zdobyła III miejsce.
Jesteśmy wdzięczni p. Ani oraz naszym kolegom i koleżankom za tę niezwykłą lekcję historii i patriotyzmu.